AVIVA

 

AVIVA SATIŞ KONFERANSI

İŞ BİRLİĞİ İÇERİĞİ:

”Forward Thinking” (Geleceği Öngörmek) üst başlıklı 2006 Aviva Global Reklam Kampanyası’nın Türkiye’deki çizgi altı pazarlama iletişimi uygulamaları.

HEDEF NEYDİ ?

Aviva marka bilinirliğini artırmak.

NE YAPTIK ? NE OLDU ?

Etkinlik Pazarlamasını merkeze aldığımız ”İlkler ve Fark Yaratanlar” ödül töreni etrafında maksimumda görünürlük elde ettiğimiz PR çalışmaları.

3 ay gibi kısa bir sürede 1 basın buluşması, 1 gala gecesi sonrasında nokta atış tvc desteği ile Aviva marka bilinirliğini %3’ten %11’lere çıkarttık.

BİZİM İÇİN NE DEDİLER?

Sayın İlgili,  10.05.2007

Şu anda Halkla İlişkiler hizmeti aldığımız TCC ile ilk olarak, MARKA 2006 sponsorluğu kapsamında Dee

Caffari’yi Türkiye’de ağırladığımız bir organizasyonda çalıştık. 2 günlük bir süreye yayılan bu organizasyonda, 3 ayrı aktivitenin konsept çalışması, pre ve post PR çalışmalarını büyük bir başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyebilirim. Marka bilinirliğini artırmayı hedeflediğimiz bu organizasyonda, bir aylık sürede 18 ulusal medya ve 21 TV kanalında (6adet Ana Haber Bülteni) yer aldık.

Aviva Grubu içinde büyük yankı uyandıran bu çalışma, TCC ile daha uzun vadeli çalışma fikrimizi pekiştirdi ve kendilerinden Halkla İlişkiler hizmeti almaya başladık. Şubat 2007’de, 1500 kişilik satış ekibimizin motivasyonu amacıyla düzenlediğimiz Satış Konferansı’nda da konsept çalışması ve uygulaması yine TCC tarafından yapıldı. Aktivite sonrasında rutin olarak gerçekleştirdiğimiz ölçümlemelerde ise, bu organizasyonun son yılların en iyi organizasyonu olarak algılandığını gördük.

Özetle, TCC’nin, yaratıcı yaklaşımı, bütünleşik pazarlamaya olan inancı ve disiplinli çalışma

prensipleri ile fark yaratan bir şirket olduğunu söyleyebilirim.

Saygılarımla,

HANZADE AYTAÇLI, Pazarlama Yöneticisi, Aviva