Sony Xperia

 

TÜRKİYE ÇAPINDAKİ İLK ONLINE FESTİVALİ “XPERIA’NCE MUSIC”

İŞ BİRLİĞİ İÇERİĞİ :

Müzik Etkinlik Pazarlaması

HEDEF NEYDİ ?

Sony Ericsson markasının Sony Xperia’ya dönüşmesi sürecini duyurmak
Sony Xperia markasının “Iphone ve BlackBerry”yi sahiplenmeyen alternatif kesimin markası olduğunu vurgulamak.

NE YAPTIK ? NE OLDU ?

TCC tarafından tasarlanan Türkiye çapındaki ilk Online Müzik Festivali olan Xperia’nce Music, Türkiye’nin alternatif isimlerini bir araya getirerek birbirini takip eden konserleri fizy.com/xperian’ncemusic adresinden canlı olarak yayınlayarak lansmanı gerçekleştirildi.

3 gün içerisinde #benceöteki ve #ötekininsesi hashtag’leri ile Global TT olan proje 101.000 kişi tarafından izlendi.

BİZİM İÇİN NE DEDİLER?

Sayın İlgili,

Sony Xperia markasının Türkiye’deki lansman sürecinde TCC ekibinin yarattığı, kurguladığı ve hayata geçirdiği Xperia’nce Music projesi ile 18-35 yaş hedef kitlesinde kısa sürede yeni markamızın bilinirliğini yarattık. Pazarlama adına Türkiye’de birçok “ilk”i gerçekleştiren Xperia’nce Music lansman etkinliği kapsamında, twitter üzerinden gerçekleştirilen tanıtım kampanyası ile aynı hafta 2 kere Worldwide Trend Topic olmayı başardık.

TCC ekibinin azmi, kararlılığı, aynı anda 5 farklı şehirde, 5 canlı konseri gerçekleştirebilecek ve eş zamanlı olarak online canlı yayın yapabilecek müthiş organizasyon kabiliyeti TCC’yi diğer tüm etkinlik ajanslarından öne çıkaran en büyük etkenlerdir. Karşımıza ne zaman kapsamlı, çok bacaklı, iyi bir teknik altyapı gerektiren bir proje çıksa “Bunu ancak TCC yapabilir dedirten TCC ekibine ve ajans başkanı Ayşe Sarp’a teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımla,

Didem Usluer Özel

Sony Mobile Türkiye Pazarlama İletişimi ve Kanal Pazarlama Müdürü