BİZ KİMİZ

tcc_award

TCCPLUS İletişim, 2003 yılından bu yana entegre pazarlama iletişimi kapsamında uzmanlık alanları “PR” ve “Etkinlik Pazarlaması” olan bir kurumsal iletişim danışmanlığı şirketidir.

TCCPLUS’ın, pazarlama iletişimindeki misyonu, pazarlama iletişimi uygulamalarında marka adına verilecek mesajların farklı mecralarda birbirlerini destekleyecek entegre, sinerjik ve hedef/sonuç odaklı olması ilkesi ile şekillenmiştir.

TCCPLUS , markaların yıllık pazarlama iletişimi stratejisini hedefine ulaştıran PR hikayelerini yaratır. Bu hikayeleri “etkinlik pazarlaması” başta olmak üzere alternatif iletişim disiplinleri ile fark yaratan işlerde açığa çıkartır. TCCPLUS gerek marka bilinirliğini sağlamak gerek ise marka tercih edilirliğini artırmak üzere, birçok ses getiren stratejik marka hikayesine, uygulamaları ile birlikte imza atmıştır.

TCC’NİN FARKI NEDİR?

Kurumsal İletişim Planlaması: TCC PLUS ihtiyaç duyan markalara pazarlama planına bağlı kurumsal iletişim planlaması hizmeti vermekte, çözüm ortağı konumundaki araştırma ve reklam şirketleriyle bir araya getiren iletişim danışmanı sıfatıyla hareket etmektedir.

Etkinlik Pazarlaması Tasarım ve Uygulaması: TCC PLUS klasik organizasyon üretimi yaklaşımına göre marka ihtiyacına yönelik etkinlik tasarımı ve uygulaması gerçekleştirmektedir. TCC etkinlik pazarlamasındaki deneyimi PR ile etkinlik pazarlamasını tasarım aşamasından birbirine bağlayarak farklılık gösterir.

PR’ın Diğer Kollarının Önemi: TCC PLUS, alışageldik halkla ilişkiler yaklaşımına göre medya odaklı PR’ın yanı sıra halkla ilişkilerin diğer 3 koluna da aynı değeri atfeder. Halkla ilişkilerin   kurumiçi, kamu ve tüketici odaklı olan kollarında başarılı örnekler veren TCC, marka ihtiyaçlarını temel alır.

Bülten Değil, Marka – Haber: TCC PLUS, medya odaklı PR’da “klasik bülten”e bağlı hedeften uzak mecra kullanımına kıyasla “marka – haber” yaklaşımı ile hedefe yönelik nokta atış yapılan özel haber üretiminin önemine inanmaktadır.

Müşteri Temsilcisi Değil, Marka Temsilcisi: TCC PLUS müşteri için değil, marka için çalışılması gerektiğine inanır. TCC, klasik müşteri / ajans ilişkisi uslubu yerine “bütünleşik marka ekibi” yaklaşımı ile hareket etmenin markaya maksimum fayda sağladığını deneyimlemiştir.

Tedarikçi Değil, Çözüm Ortağı : TCC PLUS pazarlama iletişimi danışmanlığındaki yetkin ve deneyimli konumu ile gerek etkinlik pazarlaması gerek ise halkla ilişkiler faaliyetlerinde “tedarikçi” yaklaşımı ile değil, “anahtar teslim çözümler sunan” bir “çözüm ortağı” olarak kendini konumlandırmaktadır.

ÖDÜLLERİMİZ

•2007 LG Scarlet  TV MENA Lansman: ‘Scarlet On Air’  “GOLDEN AWARD”
 
 2012 WELLA SP MEN Lansman ‘BEST PRACTICE’
 
•2011 Lipton Ice TEA Hararet Avcıları Road Show  ‘GLOBAL BEST PRACTICE ’
 
•2010 LG 3D TV Lansman Etkinlikleri( Özgürlük Evi &Sınır Tanımayanlar) “ LG Cinema Club Community Project “  ‘BEST PRACTICE ’
 
•2009 LG-F1 SPONSORSHIP Etkinlikleri ‘BEST PRACTICE’
 
•2004 ‘Rhyteam’n Tefal  Band’ MOR İNEK Pazarlama Konferansı 2004 ‘YILIN EN BAŞARILI TASARIM ETKİNLİĞİ’